pomniejsz powiększ

INFORMATOR


URZĄD GMINY


GALERIA


JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE


JEDNOSTKI KULTURY


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Starostwo Radziejów WKU Włocławek Dziennik Ustaw Monitor Polski ePUAP EBOI

Kalendarium

Bartosza
Jerzego

24

sierpien

PWŚCPSN
1    1 2 3 4
2 5 6 7 8 9 10 11
3 12 13 14 15 16 17 18
4 19 20 21 22 23 24 25
5 26 27 28 29 30 31  

Uroczystość nadania imienia szkole - Janusza Korczaka i przekazania sztandaru

czwartek, 18.10.2018 12:48

Dzień 12 października 2018 r. na długo zapisze się w pamięci społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosadzy. Wszystko to za sprawą uroczystych  obchodów  nadania imienia szkole - Janusza Korczaka i przekazania sztandaru.

Przygotowania do tej historycznej chwili trwały kilka miesięcy. W tym czasie Dyrektor szkoły - pan Jacek Gawinecki wraz z gronem pedagogicznym i radą rodziców  podjęli szereg działań mających na celu przybliżenie sylwetki wybranego w drodze głosowania Patrona – Janusza Korczaka. Dzięki życzliwości i wsparciu lokalnych władz, przedsiębiorców i społeczności szkolnej , wspólnymi siłami udało się także zgromadzić środki na zakup sztandaru.

Na uroczystość przybyli znamienici goście - swą obecnością zaszczyciła szkołę Pani Maria Mazurkiewicz - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Wójt Gminy Dobre Pan Stefan Śpibida, radni, ksiądz proboszcz Piotr Rogoziński,  emerytowani pracownicy szkoły, sponsorzy, rodzice, absolwenci, przyjaciele szkoły.                                                

Po poświęceniu i przekazaniu sztandaru uczniowie podstawówki  przenieśli  widzów w czasoprzestrzeń Janusza Korczaka i jego najpopularniejszych bohaterów. Poruszająca inscenizacja została uświetniona równie wymownymi w swej treści piosenkami, które zostały wykonane nie tylko przez uczniów tej placówki. W prezentacji wzięli udział absolwenci i rodzice oraz  orkiestra dęta ze Szkoły Muzycznej z Radziejowa.

Podczas uroczystości popłynęło wiele ciepłych słów z ust przemawiających. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że taki Patron szczególnie zobowiązuje.

To niecodzienne święto stało się także okazją do prezentacji talentów uczniów, nie tylko aktorskich, wokalnych ale i plastycznych. Można było podziwiać wykonane przez starszych uczniów portrety i albumy poświęcone  Januszowi Korczakowi, natomiast dzięki młodszym powstała barwna i oryginalna wystawa pt. „Bohaterowie z książek Janusza Korczaka”.

 Niewątpliwie cała społeczność szkolna oraz lokalna są dumni, że udało się sfinalizować to przedsięwzięcie, o którym marzyło się wszystkim od  lat.

 

Zdjęcie: Archiwum Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosządzy

Informacje o artykule

Zredagował(a): d.adamski
Data powstania: 18.10.2018 12:48
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 583

Podziel się

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Numery kontaktowe Konta bankowe Poradnik Interesanta E-urząd Mapa serwisu