pomniejsz powiększ

INFORMATOR


URZĄD GMINY


GALERIA


JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE


JEDNOSTKI KULTURY


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Starostwo Radziejów WKU Włocławek Dziennik Ustaw Monitor Polski ePUAP EBOI

Kalendarium

Aureli
Kamila

25

wrzesien

PWŚCPSN
1     1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30

Kolejne dofinansowanie na termomodernizację

środa, 27.09.2017 09:45

 

Wczoraj (26 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie kolejnych umów na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród beneficjentów znalazła się również Gmina Dobre, którą podczas podpisania umowy o dofinansowanie projektu polegającego na termomodernizacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy reprezentowali Wójt Gminy Stefan Śpibida i Skarbnik Gminy Cecylia Danuta Nowak.

Projekt pn. „Termomodernizacja budynku szkoły w miejscowości Krzywosądz” zakłada docieplenie ścian piwnic, ścian zewnętrznych wraz z ociepleniem ościeży okien i drzwi, malowanie elewacji, a także montaż zwodów pionowych instalacji odgromowej, rur spustowych i nowych parapetów zewnętrznych, okien z PCV w pomieszczeniu kotłowni i drzwi do zaplecza sali gimnastycznej z PCV, a także drzwi stalowych ciepłych do kotłowni. W ramach inwestycji przewidziano również remont istniejącego pokrycia i wykonanie pokrycia dachu łącznika i sali gimnastycznej, podwyższenie i wyremontowanie kominów na dachu łącznika o wysokość ułożonych płyt termoizolacyjnych, montaż nowych kratek wentylacyjnych w ścianach zewnętrznych sali gimnastycznej oraz remont i malowanie krat stalowych przy studzienkach przyokiennych.

W wyniku realizacji inwestycji nastąpi zmniejszenie zapotrzebowania na energię oraz redukcja emisji dwutlenku węgla, co przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Polepszeniu ulegną również warunki użytkowania termomodernizowanego budynku, na czym skorzystają uczniowie, personel oraz inni mieszkańcy korzystający z obiektu. Całkowita wartość projektu to 472 234,29 zł. Dofinansowanie unijne stanowi 354 175,71 zł, a więc 75% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy to kolejny obiekt, na którego docieplenie Gminie Dobre udało się uzyskać dofinansowanie przyznawane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wcześniej za środki przyznane w ramach Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym wspomnianego programu docieplono budynek Remizy Strażackiej znajdującej się przy ul. Powstańców w Dobrem. Gmina Dobre ubiega się obecnie o wsparcie unijne na realizację inwestycji polegającej na termomodernizacji budynku Remizy OSP w Krzywosądzy.

                                                                                  

                                                                                                 Joanna Maciejewska

 

Zdjęcie: Andrzej Goiński/Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Informacje o artykule

Zredagował(a): d.adamski
Data powstania: 27.09.2017 09:45
Data ostatniej modyfikacji: 27.09.2017 13:24
Liczba wyświetleń: 480

Podziel się

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Numery kontaktowe Konta bankowe Poradnik Interesanta E-urząd Mapa serwisu